Masaż

relax_b

Masaż

Masaż leczniczy

Polega na wykorzystaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Mechanizm działania masażu można podzielić na działanie lokalne (miejscowe) oraz ogólne ( centralne). Działanie lokalne masażu polega na mechanicznym przepływie krwi oraz chłonki. Poprzez tarcie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, przez mięśnie przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie wydalanie produktów przemiany materii. Wzrost przepływu krwi korzystnie wpływa na pracę serca. Masaż nasila przepływ krwi przez nerki polepszając ich filtrację, czego dowodem jest zwiększona ilość oddawanego moczu. Działanie centralne masażu polega na pobudzaniu układu nerwowego, który za pomocą odruchów jest w stanie wpłynąć korzystnie na wszystkie narządy i układy naszego organizmu.

100 zł / 1h

Drenaż limfatyczny

Pozwala na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zastoinowe, zapalne i chłonne. Drenaż pomaga w walce z powstawaniem pomarańczowej skórki ( cellulit), usuwa toksyny, przyspiesza metabolizm daje uczucie lekkości ( tzw. ciężkie nogi) oraz oczyszczenia.

60 zł/0,5h

Masaż izometryczny

Masaż izometryczny to masaż leczniczy, podobny w swych technikach do masażu sportowego, polegający jednakże na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego, tzn. podczas napięcia mięśni bez wykonywania ruchu w stawie. Masaż izometryczny jest wykorzystywany do odbudowy siły i masy mięśniowej bez obciążania organizmu żmudnymi ćwiczeniami fizycznymi, dlatego często masaż izometryczny jest bardzo ważnym elementem każdej rehabilitacji i rekonwalescencji.

60 zł/0,5h

Masaż sportowy w odnowie biologicznej

Jest to specjalny rodzaj masażu, który różni się od masażu klasycznego przede wszystkim intensywnością wykonania. Jego celem może być przygotowanie organizmu do zwiększonego obciążenia, przyśpieszenie procesów odbudowy lub podtrzymanie formy sportowca na wysokim poziomie. Jest jednym z elementów odnowy biologicznej.

Masaż sportowy może spełniać poniższe funkcje:

  • rozgrzewająca – przed wysiłkiem
  • regenerująca – po wysiłku
  • lecznicza – wspomaganie powrotu do pełnej sprawności po przeciążeniach występujących podczas treningów

120 zł/1h

Masaż tajski

Tradycyjny tajski masaż jogiczny (inaczej Nuad Phaen Boran) nazywany „jogą dla leniwych” to ciekawa forma pracy z ciałem polegająca na rozciąganiu (strechingu) całego ciała i rozluźnieniu powięzi poprzez uciski (kciukami, dłońmi, łokciami, kolanami, stopami) na kanałach energetycznych. Masaż doskonale uelastycznia całe ciało i poprawia ruchomość wszystkich stawów. Wykonuje się go przede wszystkim w ubraniu na macie, chociaż dla niektórych technik nie ma żadnych reguł – mogą być wykonane w każdym miejscu i przez każdego. Dla stylu północnego (z prowincji Chiang Mai – miasto w północnej Tajlandi) charakterystyczny jest bierny ruch kołyszący klienta podczas masażu i miękkość technik wykonywanych przez terapeutę (w odróżnieniu od stylu Wat Po). Zdobywanie wiedzy poprzez praktykę to podstawowe założenia tego stylu

150 zł/1,5h

Masaż lomi lomi

Masaż hawajski Lomi Lomi zwany jest też masażem troskliwych rąk, był głównie stosowany przez Kahunów ( mistrzów masażu ). U podstaw działania masażu leży filozofia huny, łącząca ciało, duszę i ducha. Huna oznacza tajemnice lub wiedzę tajemną, która daje możliwości czynienia cudów i uzdrawiania ludzi.

Masaż lomi lomi przeprowadza się przedramionami i stronami dłoniowymi obu rąk, ruch wykonuje się płynnie i rytmicznie w takt muzyki hawajskiej. Podczas masowania masazysta porusza się tanecznym krokiem przypominającym kołyszący, luźny i swobodny lot ptaka. Ruchy rąk masażysty naśladują łagodnie fale przesuwające się po ciele osoby masowanej. Techniki zsynchronizowane z oddechem wpływają na pobudzenie przepływu energii między masażystą a masowanym.

Celem masażu jest odblokowanie przepływu energii życiowej – MANA

Rozluźnienie napiętych mięśni, pobudzenie układu limfatycznego, detoksykacja organizmu. Pozytywny wpływ na układ krążenia, trawienny, kostny i nerwowy. Masażem pobudzamy uzdrawiające siły naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły nam wrócić do stanu równowagi.

120 zł/1h

Masaż stóp z refleksoterapią

Odpowiednio wykonany masaż stóp ma wpływ na cały organizm. Celem takiego zabiegu jest uaktywnienie procesów samoleczenia i powrót organizmu do naturalnej równowagi fizjologicznej. Oprócz tego, że masaż jest bardzo przyjemny, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia funkcjonowanie wielu narządów wewnętrznych, uwalnia od bólów różnego pochodzenia, a także odstresowuje.

60 zł/0,5h

generalpornmovies.com